22 Aralık 2009 Salı

Yılbaşı İçin Makyaj Önerileri


Selamlar Güzel Bayanlar,
Yılbaşının yaklaşması ile beraber hepimizi bir alışveriş havası sardı.İnsanlar çoğunlukla yeniyıla yeni fikirler ve yeni bir tarz ile girmeyi tercih ederler.Son 1 haftadır Güzellik Merkezine gelen bayanlardan "Beni Farklılaştır" kelimesini duyuyorum.Öncelikle belirtmek istiyorum;her bayan farklıdır,her insan farklıdır.Ama çoğu zaman kendimizi Ayna da her zaman gördüğümüzden farklı bir hale getirilmemiz,ufak bakım teknikleriyle değişmemiz bizleri moral açısından yenileceği gibi sağlığımıza da olumlu açıdan etkileri vardır.

İsterseniz bir denemesini yapalım;kendiniz için ufakta olsa değişiminize yardımcı olacak bir makyaj seti alın,Kuaföre gidip;Düz saçlıysanız saçınıza dalgalı bir model yaptırın,Kıvırcık saçlı iseniz saçınıza fön çektirin.Göreceksiniz ki ufak bir değişiklik kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.Çünkü sizler herşeyin en iyisine layıksınız.

Makyaj yapımı ile ilgili çokça mail ve sorular alıyorum.İşimden vakit bulabildiğim zamanlarda sorularınızı cevaplamaya çalışıyorum.Cevaplayamadıklarım olduysa affınıza sığınıyorum.Makyaj konusunda değişmeyen bir önerimi sizlere belirtmek isterim;Her zaman sizi çok fazla değiştirmeyecek, doğallığınızı bozmayacak makyaj tonlarını tercih ediniz.Çok fazla makyaj malzemeleri kullanımı cildinize zarar verir ve cilt yaşlanmasının hızlanmasına neden olur.Günlük Makyajlarda genel olarak; allık,rimel ve hafif far kullanımını tavsiye ediyorum.

En çok sorulan bir soru ile ilgili sizlere kısa bilgiler vereceğim.

Altta yayınlanan resimler alıntıdır,Fikir edinmeniz açısından eklenmiştir. Resimler için makeupmakyaj blogu sahibesi güzel gözlü tuana hanımefendiye  teşekkür ediyorum.TEN RENGİNE GÖRE MAKYAJ
Makyaj yapmanın, bir takım inceliklerinin olduğu kesin, ancak uyguladığınız makyajın yüzünüze oturması ve yakışması adına öncelikle kendinizi tanımalısınız.
Saç renginiz, göz renginiz ya da çok daha önemlisi ten renginiz, tercih edeceğiniz makyaj ürünlerinin rengini belirleme de önemli bir rol oynar.

Kimi zaman, herhangi bir makyaj ürününde çok beğendiğiniz bir renk, yüzünüze uyguladığınızda, istediğiniz etkiyi bırakmayabilir.


Bunun nedeni, ten renginizle uyumlu bir renk tercih etmemenizdir. Bu sebebten, makyaj ürünlerin de seçeceğiniz renk, en beğendiğiniz renk değil de, ten renginize en yakışan ve yüzünüze uyguladığınızda en iyi duran renk olmalıdır. Bunun için farklı ten grupları, farklı renkler tercih etmelidir.


SARIŞIN


Fondöten:

Hafif ve sarı tonlarda olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Bu renk sizin ten renginizle uyum sağlayacak ve istediğiniz görünüme kavuşmanız için zemin hazırlayacaktır.

Yanaklar:

Saçları sarı ve sarının tonlarında olan kişiler doğal sarışın olmasalar bile mutlaka açık renk allık sürmelidirler. Toz pembe ya da yaz aylarını yaşadığımız şu günlerde şeftali rengi size en çok yakışacak olan renler arasındadır.

Gözler:

Fondöten ve allıkta açık renkleri kullanırken gözlerde daha çok lacivert, eflatun, yeşil gibi koyu renkleri kullanabilirsiniz. Ayrıca, simli farlar yüzünüze parlaklık verecektir.

Dudaklar:

Kırmızının pembeye kaçan açık tonları, şeffatili tonları ve açık böğürtlen tercihleriniz içinde olabilir. Özellikle şeffaf ya da hafif simli parlatıcılar makyajınızı en iyi tamamlayan unsurlar arasında olacaktır.KUMRAL

Fondöten:

Saç renginiz ne kadar kahverengi ve tonları da olsa, ten renginiz açık olduğundan, sarışınlar gibi siz de sarı tonlarında fondöten seçmelisiniz. Koyu renk fondöten, tenize tam sürülmediği takdirde hoş olmayan görüntülere neden olabilir... Mükemmel ton ise, sürüpyaydığınızda, cildinizin rengiyle bütünleşip kaybolandır.

Yanaklar:

Uçuk pembeler size yakışan renklerarasında ancak, daha canlı görünmek isteyenler soluk kırmızı ya da bu yazın trend ürünleri arasında yer alan bronz görünüm sağlayan allıkları kullanabilirler.

Gözler:

Gözlerde, neredeyse sınır yok sizin için, mavilerden yaşillere simli sarılardan somon rengine kadar, her ton size yakışacaktır.

Dudaklar:

Ruj renginizin, kullandığınız alllıkla uyum içinde olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Yine allıkta kullandığınız renklerden, uçuk pembeler, şeftali tonları ya da parlatıcılar teninize uyacak ve makyajınızın mükemmel sonuçlara ulaşmasını sağlayacaktır. Ayrıca, kırmızının tonları sizi daha canlı gösterecektir.

ESMER

Fondöten:

Cildin rengi ne kadar koyu olursa, fondöten kullanma gereği de o kadar azalır. Bu cilt renginde mutlaka kahverengi veya toprak tonlarında fondöten uygulanmalıdır. Bu tonlar esmer tenliler için her zaman mükemmel sonuçlar verir.

Yanaklar:

Allık olarak, yine kahverengi tonlarını tercih etmelisiniz. Kehribar, tarçın ve kiremit rengi size en çok yakışan renkler arasındadır. Sizde bronz görünüm sağlayan allıkları kullanabilirsiniz.

Gözler:

Kumrallarda olduğu gibi sizin içinde, gözlerinize uygulayacağınız renklerde sınır yok. Hemen hemen her renk size yakışacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey, göz renginizle uyumlu renkleri tercih etmek olacaktır.

Dudaklar:

Açık pembe tonları ve mercan renklerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca özel davetler için çilek rengi, günlük yaşam için ise şeffaf parlatıcılar çok güzel olacaktır. Ancak ruj renginizle allığınızın uyum içinde olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz

ÖRNEK ALABİLECEKLERİNİZ;
                                              
2 yorum on "Yılbaşı İçin Makyaj Önerileri"

kalpkurabiye on 23 Aralık 2009 00:10 dedi ki...

CANIM ÇOK GÜZEL ÖNERİLER BUNLAR:) İŞİME YARAYACAK SANA BİR MAİL ATMAK İSTERİM NİŞANIM İÇİN EN UYGUN MAKYAJ NASIL OLMALI AYRINTILARI YAZICAM SEVGİLER TATLIM ÖPÜYORMM..

ŞIKELLA on 23 Aralık 2009 00:48 dedi ki...

ufak tefek değişikler insana bazen enerji verir.
biraz değişiklik yapmak şart :)

Yorum Gönder

İLETİŞİM İÇİN;

İLETİŞİM İÇİN;
makyajperisi@gmail.com
 

MAKYAJ PERİSİ Copyright 2008 Fashionholic Designed by Ipiet Templates Supported by Tadpole's Notez